Ajalugu

Tegevust alustasime 2002. a suvel. Meie esimene toode oli mahekast, mida pakume siiani. Toidukast sisaldab suure osa keskmise pere nädalasest toiduainete vajadusest (kartul, porgand, kaalikas, naeris, kapsas, sibul, mesi, kuivaineid, maitseaineid, jms). Kasti sisu varieerub eri nädalatel, kuid peamised koostisosad ja maksumus jäävad samaks. Sellisel moel jõuab aasta jooksul teieni kõik, mida Eestimaal mahedalt kasvatatakse. Toidukastiga jõuavad teieni saadused kohalike mahetootjate taludest. Kasti lisatud teave võimaldab alati veenduda, millistest taludest kaup pärineb. Saaduste kasvatamisel on järgitud mahepõllumajanduse seaduse nõudeid, mille täitmist on kontrollitud Põllumajandusameti poolt. 

Tänaseks on mahekastile lisandunud suur hulk erinevat mahekaupa nii kodumaalt kui piiri tagant. Mahetoidule lisaks pakume ka ökokosmeetikat ning ökoloogilisi pesu- ja puhastusvahendeid. 

Pakkudes kvaliteetset mahetoidu valikut ja asjakohast teavet, on Ökosahvri eesmärgiks kujundada ning edendada tervislikku ja terviklikku suhtumist iseendasse ning ümbritsevasse loodusesse.

Mahe- ehk ökoloogilise põllumajanduse toodang on kasvanud liblikõielisi sisaldavas külvikorras orgaaniliste väetiste toetusel. Kasvatamisel pole kasutatud kunstväetisi, -taimekaitsevahendeid ega geneetiliselt muundatud organisme (GMO). Taimekahjustajatega võideldakse looduslike vahenditega ning soodustatakse looduslikku mitmekesisust. Loomakasvatuses peetakse oluliseks loomade heaolu: loomad saavad loomulikult käituda, pääsevad karjamaale või välialale ja saavad mahesööta. Hormoonpreparaate loomade kasvu ja toodangu suurendamiseks ning sünteetilisi ravimeid haiguste ennetamiseks ei kasutata. 

Paljud kaasaegsed uurimused näitavad, et ökoloogiliselt toodetud saadusi omastatakse organismi poolt tavatooteist paremini, nad sisaldavad hulgaliselt antioksüdante, vitamiine, mineraalaineid jms. Mahetoit lõhnab ja maitseb tavatoidust paremini.

ellipse ellipse-2

Liitu meie uudiskirjaga